שאלות ותשובות
למי מיועד שירות Paralert?
השירות מיועד לכל הורה שילדיו גולשים באינטרנט והרוצה ליצור עבורם סביבה לגלישה בטוחה.

מה ההבדל בין שירות PARalert לבין מסנני האתרים שנותנות ספקיות האינטרנט?
שירות PARalert אינו מסנן אתרים. תפקידו להגן על ילדכם מגורמים מסוכנים דווקא באתרים הלגיטימיים. פורומים וקומונות כמו "תפוז", "וואלה", "נענע", צ'אטים ותוכנות מסרים מידיים כמו ICQ ומסנג'ר, מסוכנים לא פחות מאתרי סקס או הימורים. דווקא באתרים האלה נרשמו פניות של גורמים מסוכנים לילדים תמימים וניסו לפתות אותם לפגישה [לכתבות בנושא]

מה זה 'מסרים חשודים' או 'מסרים מסוכנים'?
מסר חשוד או מסר מסוכן הוא ביטוי או מילה העלולים להוביל את ילדכם למצב מסוכן. לא רק מילים מתחום הסמים, הפורנוגרפיה, והאלימות, אלא גם ביטויים העוסקים בכתובת המגורים של הילד, מספר הטלפון שלו או ניסיון להיפגש איתו - עלולים להוביל אותו למצב מסוכן, ועל כן המערכת מתריעה בפניכם מיידית על המצאות ביטוי כזה.
המערכת מגיעה עם מסרים חשודים שהוגדרו בה מראש על ידי המומחים שלנו אשר חקרו את הסכנות בצ'טים במשך השנה וחצי האחרונות. אולם  כל הורה יכול לערוך, להוסיף או למחוק ביטויים כרצונו בצורה המותאמת אישית לילדיו .

לפעמים בקשה למפגש בהודעת מייל או צ'אט היא ידידותית ולגיטימית. לא?
נכון. וזו הסיבה שכל התראה על ביטוי חשוד מלווה בצילום מסך של הפעילות בה התגלה הביטוי החשוד, כדי שאת/ה כהורה תוכל לזהות את ההקשר בו הופיעה, להעריך את מידת הסכנה, אם קיימת, ולפעול בהתאם.

מה אני, כהורה, נדרש לעשות כשאני מקבל התראה על 'מסר חשוד'?
תלוי באופי הסכנה ובדחיפותה. לפעמים נדרשת התערבות מיידית כדי למנוע מהילד להיפגש עם זר, או להעביר לאדם זר כתובת מגורים, מספר טלפון או פרטי כרטיס אשראי. לפעמים נדרשת פעילות מחנכת של שיחה על הסכנות האורבות באינטרנט והדרכים להישמר מהן.

האם הילד יכול לדעת שאני עוקב אחר פעילותו באינטרנט?
זה תלוי בך, ההורה. המערכת מאפשרת מעקב גלוי (בו מופיעה צלמית קטנה במגש המערכת, בפינת המסך) או מעקב סמוי, בו אין סממנים לפעילות התוכנה. אתה תקבע אם המעקב גלוי או סמוי, על-פי קריטריונים התלויים בהשקפת עולמך, בדרכך החינוכית ובהתאם לאופיו וגילו של ילדך.
אני מכיר עוד תוכנות ששולחות התראות להורים בזמן אמת, מה הסיבה ש-  PARalert טובה יותר ?
PARalert הוא השירות היחיד בארץ שמצרף לכל התראה צילום מסך מתאים ורלוונטי על מנת שההורה ידע לזהות את ההקשר הנכון של המסר החשוד בהתאם לתוכן השיחה המלא.
כמו כן PARalert הינו השירות היחיד בארץ שמאפשר להורים לצפות בצילומי מסך והתראות עד חודש אחורה והכול בממשק ידידותי ונוח מאוד למשתמש. האם PARalert הוא פטנט רשום ?
PARalert נמצא בהליכים של רישום פטנט בארצות הברית כבר הוגשה בקשה לפני מספר חודשים ואנו מקווים לקבל בקרוב את האישור על הפטנט. האם הילד יכול למצוא את מאגר צילומי המסך ורישומי המעקב ולמחוק אותם?
לא. המידע לא נשמר על המחשב של הילד אלא בסביבה מוגנת על השרתים המאובטחים של PARalert. שרתי PARalert מאובטחים. הכניסה למערכת אפשרית רק ע"י שם משתמש וסיסמה הידועים לך בלבד.

על אילו תוכנות ואילו סוגי פעילות מפקחת מערכת PARalert?
שירות PARalert עוקב אחרי הגלישה וכל הפעילות בכל האתרים, הפורומים, הקהילות והצ'טים. השירות מנטר תכתובות ומסרים בתוכנות המסרים המיידיים ICQ ומסנג'ר, וכן תכתובות והודעות מייל בשירותי מייל מבוססי ווב ( ג'י-מייל, וואלה מייל, יהו מייל, Msn Mail, Hotmail וכו').
ASTUDIO | עיצוב אתרים  וממשק משתמש